Napelem telepítés: így zajlik egy szakszerű napelem rendszer telepítése
A legtöbb esetben mind a gyártók, mind a vásárlók az egyszerűséget, a könnyű használhatóságot keresik egy-egy termékben.
Csak annyi legyen a dolgom, hogy megveszem, hazaviszem, és már használhatom is.
Ez bizonyos esetekben teljesen működőképes, hiszen minek hívnánk szakembert egy televízió vagy egy házimozi rendszer beüzemeléséhez, azonban sok esetben igenis muszáj, hogy valaki hozzá értő, képesítéssel rendelkező személy telepítse az eszközt.
Ha egy új gázkazánt veszel, teljesen egyértelmű, hogy gázszerelőt hívsz a beszereléséhez, éppúgy, ahogy egy napelem rendszert is csak tapasztalt csapat tud megfelelően üzembe helyezni.
Ennek megvan az oka, hiszen számos olyan tényező és akadály van, amit Te, mint laikus nem biztos, hogy könnyedén vennél, illetve meg tudnál csinálni.
Vegyük hát sorra, mi mindent kell elvégezni egy napelem telepítés során!
Mindnek előtt meg kell ismerni a terepet!
A telepítés folyamatába nem szabad fejest ugrani úgy, hogy előtte nem történt meg a helyszíni felmérés, ez magától értetődő.
Bármilyen kivitelezőhöz fordulsz is akármelyik szakterületről, nagy valószínűséggel nála is a szemle, terepfelmérés lesz az első, hiszen enélkül még az árajánlathoz szükséges kalkulációt sem lehet elvégezni.
Ha olyan napelemes céggel találkozol, amelyik nem ragaszkodik a felméréshez, jobb is, ha tovább állsz, ugyanis az ilyen nem komolyan vehető.
Ismernünk kell
- a tetőszerkezet tájolását, dőlésszögét,
- a tető állapotát,
- az esetleges árnyékoló tényezőket,
- a rendelkezésre álló területet,
- az elektromos hálózat állapotát, terhelhetőségét,
- illetve azt is, hogy mekkora fogyasztás várható a beüzemelés után.
Ha ezek az adatok nem állnak rendelkezésre, akkor azt is lehetetlen megbecsülni, hogy egyáltalán mekkora napelem rendszert tervezzünk, és hogyan helyezzük el.
Velünk szerencséd van, hiszen kivitelező partnereink a helyszíni felmérést ingyen végzik.
A tervezés sosem elhanyagolható
Ha már túlvagyunk a helyszíni felmérésen, akkor jöhet egy olyan lépés, ami szintén kulcsfontosságú, és minden esetben a napelem telepítés kötelező előzménye.
A tervezés, kalkuláció során a begyűjtött adatokból kiszámítható, hogy mekkora napelem rendszerre van szükséged, hány napelem panelből és milyen inverterből lehet legpraktikusabban összeállítani, és hogyan kell azt a házadon elrendezni a legjobb hozamhoz.
Mindez, plusz a munkadíjak adják ki végül a végösszeget, és ezt fogod végleges árajánlat formájában megkapni.
Abban az esetben, ha rábólintasz, és elfogadod az ajánlatot, máris kezdődhet a papírmunka, a beszerzés, illetve az egyeztetés, hogy mikor tud kimenni hozzád a csapat a telepítést elvégezni.
Neked csak annyi a dolgod, hogy adott napon ott legyél, és biztosítsd a feltételeket a munkavégzéshez.
El is érkeztünk a napelem telepítéshez
Az egész folyamat fanyar humora, hogy maga a napelem telepítés veszi igénybe a legkevesebb időt az elő- és utómunkálatok között, hiszen a legtöbb esetben mindössze egyetlen nap szükséges hozzá.
Egy felkészült, gyakorlott csapat a birtokukban lévő tervekkel és adatokkal felfegyverkezve már előre tudja, hogy mit és hová kell elhelyezni, nem a helyszínen kell kitalálniuk.
Persze benne van a kalapban némi improvizáció is, ám pont erre jó a gyakorlat: könnyebben át lehet hidalni a nem várt akadályokat.
Ami a napelem telepítés során történik:
- a kollégák felhelyezik a tetőre az acél tartószerkezeteket,
- előkészítik a helyet a kábeleknek,
- felhelyezik és bekötik a napelem paneleket,
- az invertert felszerelik és kivezetik a villanyóraszekrényig,
- és végül végeznek egy próbaüzemet, melynek során kiderül, hogy minden az elvárásoknak megfelelően működik-e.
Ha mindez sikeresen elkészült, akkor összepakolnak, és elmennek, Neked pedig ott lesz beüzemelésre készen a napelem rendszered.
Mi történik a napelem telepítés után?
Ami az egyik legfontosabb: mindenképpen rendelkezned kell a telepítés előtt az engedéllyel, azaz az áramszolgáltató már tudja és jóvá hagyta a rendszered kiépülését.
Ha rendben lezajlottak a munkálatok és sikeres volt a próbaüzem, akkor értesíteni kell a szolgáltatót, akik kijönnek, és beszerelik a kétirányú, más szóval ad-vesz mérőórát, és rákapcsolják a rendszert.
Enélkül még nem használható, és csak a hivatalos személy által elvégzett óracsere és bekötés után kezdődhet el a termelés.
Itt, mondhatni, egy új időszámítás kezdődik Számodra, hiszen mostantól kezdve hivatalosan is egy működő napelem rendszer tulajdonosa vagy, aki megtermeli azt az energiamennyiséget, amit elhasználsz.
Ha minden rendben zajlott, akkor már az első naptól kezdve nyomon lehet követni, hogyan teljesítenek a panelek, mennyi áram termelődik naponta, akár óráról órára felosztva.
Ha semmi sem hibásodik meg, akkor a jövőben már csak évi egy-egy ellenőrzésre van szükség, és minden mehet tovább a maga medrében.
Ha azt szeretnéd, hogy minden rendben menjen, fordulj hozzánk!
Te is arra vágysz, hogy egy napelem rendszer drasztikusan lecsökkentse, sőt, teljesen ki is egyenlítse az áramfogyasztásodat?
Szívesen magad mögött tudnád a villanyszámlák okozta terhet, hogy eztán olyasmire is maradjon pénz, amire korábban nem?
És mindezt úgy, hogy a folyamatot az első lépéstől az utolsóig egy felkészült, profi csapat végezze?
Akkor a legjobb helyen jársz, hiszen kivitelező partnereink csak arra várnak, hogy megtedd az első lépést, és árajánlatot kérj napelem rendszerre, hogy utána mindenben a segítségedre legyenek!
Az ajánlatkérés kötelezettségektől mentes, a helyszíni felmérés ingyenes, így semmit sem veszíthetsz, csak a gyűlölt rezsiköltséget.
Kérj hát árajánlatot oldalunkon az ív kitöltésével, és a megyeileg illetékes tervező-kivitelező partnerünk a lehető leghamarabb kapcsolatba lép Veled, hogy megbeszélhessétek a továbbiakat.
Bízd magad a szakértőkre, és válts megújuló energiára egy napelem rendszerrel!
Elérkezett a hibrid napelemes rendszerek korszaka?
Néhány éven belül megszűnik a szaldós elszámolási rendszer. Mi várható ezek után a hazai napelem piacon? Mit jelent a bruttó elszámolás? Itt a válasz ezekre a kérdésekre!
Egyfázisú vagy háromfázisú csatlakozás? Fontos határidő közeleg a napelem rendszert építtetők számára
2021. április végétől igen jelentős szabályozásbeli változás lép életbe az egyfázisú napelem rendszerek hálózatra csatlakozásában. Ha Téged is érint, olvass velünk utána!
Minden, amit tudnod kell: néhány hasznos infó a napelemekről
Téged is érdekel, mit érdemes tudni a napelemekről? Akkor ez a cikkünk kifejezetten Neked szól! Itt van minden, amit tudnod kell!
4 faktor, amire figyelni kell napelemes rendszer telepítésénél
Csak minden 5. napelem rendszer működik tökéletesen – 3 tipikus hiba, amit a maradéknál elkövetnek
Felmérés, ügyintézés, kivitelezés – egy napelem rendszer telepítése lépésről lépésre
Napelem telepítés: így zajlik egy szakszerű napelem rendszer telepítése
Egy teljes körű napelem telepítés talán elsőre nagy falatnak tűnik, ám a folyamatot átlátva már nem is olyan ijesztő. Ismerd meg a lépéseket, és vágj bele Te is mielőbb!
Lapos tetőre is lehet napelemet szereltetni?
Tudod-e, hogy milyen különleges szempontokat kell figyelembe venni abban az esetben, ha lapos tetőn szeretnél napelem rendszert kivitelezni? Mutatjuk, mit érdemes tudni ebben a témában!
Földre telepített napelem rendszer
Szeretnéd napelem rendszerrel csökkenteni a kiadásaidat, de a lakhelyed nem alkalmas a tetőre telepítésre? Ne aggódj, hiszen van megoldás erre a problémára: a földre telepítés!
Napelem rendszer és fenntartható fejlődés a vállalkozások számára
Szeretnél többet megtudni arról, hogy a fenntartható fejlődés elérése érdekében milyen változtatásokra lesz szükség a vállalkozásod működésében? Olvasd el cikkünket és tudj meg többet!
Napelem rendszer társasházra: minden, amit érdemes tudnod
Társasházban laksz, de érdekel az energiahatékonyság? Esetleg szeretnél napelemet használni? Olvasd el cikkünket, és tudj meg mindent a napelem telepítés feltételeiről és lehetőségeiről!
Mikor van szükség a tető felújítására napelem rendszer kivitelezése előtt?
A tetőszerkezet állapota nagyban befolyásolja, hogy telepíthető-e a napelem rendszer. Milyen jelek utalnak az előzetes felújítás szükségességére, és hogyan vehetőek észre?
Napelem rendszer bővítése
Váratlanul megnőtt az energiafogyasztásod, és nagyobb teljesítményű napelemes rendszerre lenne szükséged? Megoldható! Tudj meg többet a napelem rendszer bővítés lépéseiről és opcióiról!
Fázisbővítés napelem rendszer telepítés előtt – időben kezdj hozzá!
Ha nem megfelelő a házadhoz csatlakoztatott fázis teljesítménye a napelem rendszer üzemeltetéséhez, ne ess pánikba! Van lehetőség fázisbővítésre, ami majd megoldja ezt a problémát!
És te tudod, hogyan kell(ene) tájolni a napelem rendszered?
A napelem rendszer ideális működéséhez az egyik legfontosabb tényező az ideális tájolás. Mit is takar pontosan ez, és mit tudsz tenni, ha a tetődnek más adottságai vannak? Cikkünkből kiderül!
Így zajlik a napelem rendszer engedélyeztetése
A napelem rendszer engedélyeztetése nélkülözhetetlen lépés ahhoz, hogy saját magadnak termelhess zöld energiát. Végigjártuk lépésről lépésre, hogy mikre számíthatsz a folyamat során!
Hogyan készüljek fel a felmérésre, ha napelem rendszert szeretnék?
A helyszíni felmérés az egyik legfontosabb része a napelem rendszer kivitelezési folyamatának. Éppen ezért elmondjuk, hogyan készülhetsz fel rá, mire lesz hozzá szükség!
Új string vagy optimalizáló – hogyan is bővítsük napelem rendszerünket?
Ha valami miatt szükségessé válik, hogy bővítsük a napelem rendszerünket, akkor több szempontból sem mindegy, hogyan tesszük. Olvasd el cikkünket, hogy többet megtudj a témáról!
Szempontok, amiket napelem beszerzése előtt érdemes átgondolni
Olcsóbban szeretnéd vezetni a háztartásod? A napelem rendszer beszerzése remek elhatározás, de ezeket a szempontokat ne felejtsd el végiggondolni a döntés előtt!
Napelem rendszer költöztetése és újratelepítése – megéri rajta végigmenni?
A költözködés sok macerával jár, ez közismert dolog. De vajon egy napelem rendszert is lehet úgy költöztetni, mint bármi mást? Ha ilyesmin gondolkodsz, ezt nem árt tudni!
Napelem rendszer különböző tető fajtákon – bármilyenre lehet telepíteni?
A különböző tetőfedési módszereknek, anyagoknak megvannak a maguk hasznos tulajdonságai, előnyei. De vajon mindegyik alkalmas a napelem rendszer telepítésére?
Leadtad a csatlakozási igénybejelentőt napelem rendszerre? Akkor most gyorsan keress kivitelezőt is hozzá!
Benyújtottad a szolgáltatónak a csatlakozási igénybejelentőt, de nem találtál még olyan napelemes céget, akire a további feladatokat rábízhatnád? Mi most segítünk ebben!
Keress egy tervezőt, aki elkészíti a csatlakozási tervdokumentációt napelem rendszerhez!
Elfogadták a csatlakozási igénybejelentődet? Ne dőlj még hátra: most kell csak igazán sietned, hogy találj egy megbízható szakembert, aki elkészíti a szükséges terveket!
Szükség van-e a napelemek szervizelésére, vagy ez csak egy újabb felesleges kiadás?
Mennyire kell odafigyelnünk napelemeink tisztántartására? Esetleg ajánlott ellenőrizni működését időnként? Megpróbálunk választ adni kérdéseidre ezzel kapcsolatban!
Napelem rendszer telepítése önerőből: útmutató a fenntartható energia megvalósításához
A napelem rendszer önerőből való kiépítése hosszútávon megtérülő befektetés. De az ingyenes energia nemcsak megtakarításokat eredményez! Ismerd meg a részleteket!