GINOP plusz 1.2.3-21: napelemes pályázat vállalkozások számára (JELENLEG FELFÜGGESZTVE)
Az elmúlt időszak mindenkit eléggé megviselt mind anyagilag, mind lelkileg, és ez különösen igaz a vállalkozásokra, akikre például nem vonatkozik a rezsi fagyasztás.
Sajnos azonban a növekvő energia árak miatt jövőre sem számíthatnak túl sok változásra: j.
Januártól akár 30-40 százalékkal magasabb ajánlati árakat kapnak a vállalkozások a jelenleginél.
A 2022-es villamos energia kereskedelmi ára, az utóbbi években megszokott nettó 18-22 Ft/kW-os árról, a vállalatok számára akár nettó 50-70 Ft/kW-ra is emelkedhet!
(Nem beszélve a rendszer használati díjról, az adóról és az EKR díjakról).
Azonban van néhány mankó, amivel nemcsak a háztartások, hanem a cégek is csökkenthetik a költségeiket.
Egyre több pályázati lehetőség érhető el, amivel a vállalkozások is nyerhetnek támogatást napelem rendszer telepítéséhez.
2022 januárjában is lesz egy induló pályázat a mikro-, kis- és középvállalkozások számára.
A következő néhány bekezdésben kifejtjük a GINOP Plusz-1.2.3-21 A mikro-, kis- és középvállalkozások modern üzleti és termelési kihívásokhoz való alkalmazkodását segítő fejlesztések támogatása a leghátrányosabb helyzetű régiókban című pályázat részleteit.
Kiknek szól a pályázat?
A pályázat, ahogy a nevében is benne van, főleg a hátrányosabb helyzetű régiókat célozza meg, tehát a Dél-alföldi, a Dél-dunántúli, az Észak-magyarországi, illetve az Észak-alföldi régiókat, továbbá az ezeken kívül elhelyezkedő, szabad vállalkozási zónának számító településeket.
Emellett fontos, hogy
- a cég magyarországi székhellyel és kettős könyvvitellel rendelkezzen,
- vagy olyan vezető gazdasági társaság fióktelepe legyen, amely az Európai Gazdasági térséghez tartozó területen elhelyezkedő a székhellyel és magyarországi a fiókteleppel rendelkezik, és szintén kettős könyvvitelt vezet.
Továbbá legyen legalább egy teljes és lezárt üzleti éve, ne tartozzon a KATA hatálya alá, és még a pályázat benyújtása előtti, de 2019-nél nem régebbi üzleti évben az éves átlagos statisztikai állományi létszám legalább 3 főt számláljon.
Fontos határidők, és a rendelkezésre álló támogatási keret
A mikro-, kis- és középvállalkozásoknak szóló támogatási kérelmet 2022. január 17. és 24.-e között lehet benyújtani.
A meghirdetéskor tervezett támogatási keretösszeg összesen 100.000.000.000 Ft, vállalkozásonként pedig 10.000.000 – 150.500.000 Ft-ot lehet igényelni.
Lényeges szempont még egy támogatásnál, hogy visszatérítendő vagy vissza nem térítendő?
Ebben az esetben a vállalkozások fejlesztését segítő pályázatunkra egy kicsit mindkettő igaz: bizonyos feltételek teljesülésével részben vagy teljesen vissza nem térítendőnek számíthat.
További fontos tudnivaló, hogy a támogatott projekt megvalósításához minimum 30% önerőre szükség van.
Azonban akár maximális összeget, 150.500.000 Ft-ot is igényelhetünk előleg gyanánt.
Ez az összeg már egy elég jó teljesítményű napelem rendszer finanszírozására is elég lehet.
Milyen típusú beruházásokra igényelhető a támogatás a megújuló energiaforrásokra vonatkozóan?
A felhívás 4 féle megújuló energiaforrást használó tevékenységre terjed ki, amelyek mindegyikéből 1-1 db-ot lehet választani, tehát összesen 4 db-ot helyszínenként.
Tehát a négy tevékenység a következő:
- Hálózati villamosenergia-termelési célzattal, a fejlesztésben érintett épület és az abban zajló gazdasági-termelési munkálatok áramellátásához kapcsolható napelemes berendezés beszerzése és telepítése;
- A HMV, azaz használati melegvíz igényének részleges, vagy teljes kielégítése céljából, és/vagy hűtésre és/vagy fűtésrásegítésére napkollektoros berendezés telepítése a fejlesztésben részt vevő épület számára;
- Fűtési és HMV igények részleges vagy komplett kielégítése céljából kazánrendszer (pellet, brikett, felgázosító, faapríték) beszerelése a fejlesztésben részt vevő épület számára;
- Hőszivattyús rendszerek beszerzése és telepítése hűtésre és/vagy fűtésre és/vagy fűtésrásegítésre és/vagy HMV-re.
Napelem rendszerre vonatkozó tudnivalók
Néhány pontban összegyűjtöttük a fontosabb tudnivalókat, hogy a napelem rendszerek telepítésébe mi tartozik:
- a rendszerhez tartozó tartó- és szerkezeti elemek beszerzése és telepítése, az adott épület villamos berendezéséhez, továbbá a hálózati kapcsolódáshoz és a műszakilag biztonságos üzemeléshez elengedhetetlen elemek beszerzése és felszerelése;
- szabályozó- és mérő rendszerek, akkumulátorok beszerzése és telepítése;
- a támogatás minimum 5 kWp névleges teljesítményű napelemes berendezések felszerelésére igényelhető;
- a napelemes berendezés elszámolható költsége nem lépheti túl a telepített napelemek összegzett névleges munkabírására vetítetten:
- 15 kWp névleges teljesítményig a nettó 400.000 Ft/kWp-et,
- 50 kWp névleges teljesítményig a nettó 337.000 Ft/kWp-et,
- 50 kWp névleges teljesítményt meghaladva pedig a nettó 300.000 Ft/kWp-et.
Ahhoz, hogy minden kritériumnak megfelelő pályázatot adhassunk be, érdemes olyan kivitelező céget keresni, ami saját pályázatíróval rendelkezik.
Érdemes kihasználni a pályázat adta lehetőségeket!
Mostanában a vállalkozások számára számos költség rohamos növekedésnek indult.
Ezek a költségek sajnos maguktól nem nagyon fognak csökkenni, azonban az ilyen pályázatokkal lehetőség van arra, hogy költséghatékony megoldásokkal mégis tegyünk valamit az ügy érdekében.
A napelem rendszer az energia kiadások csökkentésére, sőt akár megszüntetésére is megoldást nyújthat.
És nem mellesleg nemcsak a pénztárcádnak kedvez a napenergia használata, hanem a zöldenergia alkalmazásával a környezetvédelemhez is hozzájárul.
Annak érdekében, hogy minél több háztartás és vállalkozás használhasson napenergiát, egyre több pályázati opció közül válogathatunk.
Ezek a pályázatok anyagi támogatást nyújtanak ahhoz, hogy ne 100%-os önerővel kelljen megbirkóznod a fejlesztési költségekkel.
A GINOP Plusz-1.2.3-21 pályázat egy újabb mankó lehet akár a Te vállalkozásod számára!
Ne tétovázz, nehogy lemaradj!
Ha felkeltette az érdeklődésedet a GINOP Plusz-1.2.3-21 pályázati lehetőség, de bővebb tájékoztatásra van szükséged, akkor vedd fel velünk a kapcsolatot!
Ne hagyd, hogy a vállalkozásodat eltemessék a számlák és kiadások!
Pályázz Te is napelem rendszerre!
A Napenergia Plusz Program előnyei és hátrányai – Beszéljünk őszintén az új napelem pályázatról
Összegyűjtöttünk mindent, amit érdemes figyelembe venned a döntés előtt! Nézd meg az új napelemes pályázat legfontosabb előnyeit és hátrányait!
Vissza nem térítendő napelem rendszer támogatás vállalkozásoknak
Megmutatunk mindent a vállalkozásoknak kínált vissza nem térítendő napelemes támogatásokról, és a nekik szóló egyéb pályázatokról.
Napelem pályázat 95%-os (vissza nem térítendő) állami támogatással tanyák részére
2021-ben visszatér a lakossági napelem pályázat
2021-re új, vissza nem térítendő lakossági napelem pályázatot jelentettek be. Ez változásokat hoz nem csak az előzőhöz képest, de az elszámolási rendszerben is!
Újraindul a 0%-os MFB napelemes hitel Budapesten és Pest megyében!
Ismét elindul az államilag támogatott, 0% kamatozású MFB hitel, amely napelem rendszerre is igényelhető. Ezúttal a fővárosiak és a pest megyeiek nyújthatják be kérelmüket.
3 millió forint vissza nem térítendő támogatás napelem rendszerre a magyar családoknak!
Az utóbbi évek legnagyobb és legszélesebb körű otthonfelújítási programja indul el 2021 január 1-jén, melyet napelem rendszerre is lehet fordítani. Mit kell erről tudni?
Napelem pályázat az átlagjövedelem alatt élő családoknak
2021 augusztusától kezdve lehet indulni az új, magánszemélyek számára kiírt, vissza nem térítendő napelem támogatásért. Viszont fontos tudni, hogy nem a teljes lakosság a célcsoport!
8 kérdés, amit mindenképp fel kell tenned (minden) napelem pályázat kapcsán
Óriási az érdeklődés a napelem pályázatok iránt – de biztos, hogy mindenkinek szólnak? Összeszedtünk olyan kérdéseket, amikre minden pályázati kiírásban érdemes megkeresni a válaszokat!
GINOP Plusz-1.2.3-21: a cégeket támogató pályázat
Nem látod a végét a vállalkozásod kiadásainak? Szeretnél napelem rendszerbe fektetni, de nincs meg hozzá a megfelelő anyagi háttér? Az alábbi pályázat segítséget nyújthat a Te cégednek is!
75 és 500 millió Ft támogatás KKV-k számára! Itt a GINOP-4.1.5-22
Időnként felbukkannak remek pályázati lehetőségek, amikkel akár ingyen napelemhez juthatnak cégek, magánszemélyek. Cikkünkben a KKV szektornak szóló GINOP-4.1.5-22 pályázatot mutatjuk be!
Pályázat önkormányzati épületek energetikai korszerűsítésére
A vállalkozói és magánszemélyeknek szóló pályázatok után most itt van egy, amely az önkormányzatokat célozza: energetikai fejlesztés, hőszivattyú és napelemes rendszer!
GINOP Plusz-1.1.2-21 – pályázat a kiemelkedően teljesítő mikro-, kis- és középvállalkozásoknak
Hatalmas állami támogatást igényelhetnek a kimagaslóan teljesítő mikro-, kis- és középvállalkozások ezzel a pályázattal! Akár napelem rendszerre is igénybe vehető!
A napelem piac kilövésre kész – Változások a pályázatokban
A napelem pályázatok feltételeit olyan szintű módosítások érték, melyek alapvetően változtatják meg a napelem piacot, méghozzá igen kedvező irányba! Nézzük a részleteket!
Ismét egyszerűsödött a napelem pályázat: egy újabb jel, hogy lassan vége a napelemes korlátozásoknak
Csak kapkodjuk a fejünket, mennyi minden változott a napelem rendszerek piacán pozitív irányba. A napelemes pályázatokban olyan változás történt, ami Téged is érdekelhet!
Mi történt a 100%-os napelem pályázattal? Vannak fejlemények? Vizsgáljuk meg közelebbről!
Azok közé a szerencsések közé tartozol, akik megfeleltek a 100%-os napelem rendszer támogatás feltételeinek? Van néhány jó hírünk a számodra!
Nem kell jóstehetség: minden eddiginél nagyobb lendület következik a napelem piacon emiatt a pályázat miatt
A bruttó elszámolás alá eső napelemesek számára egy egyedi pályázat érkezik, ami hatalmas lehetőséget jelent, és megnyitja az utat egy kiváló befektetés előtt.
Jó hírek és új napelem pályázat kisfogyasztó napelemeseknek! Vizsgáljuk meg rögtön, mit nyerünk ezzel!
Sokáig lengte körül mostanában bizonytalanság a törvényalkotói szándékot. Most viszont kedvező irányba ható bombahír is érkezett a napelemes világra vonatkozóan!