A félcellás napelem panelek leghatékonyabb tagja, a NU-JD440-es!
A megújuló energia használata, azon belül is a napelemes rendszereké egyre jobban beolvadt a köztudatba.
Ha kicsit jobban odafigyelünk a körülöttünk lévő világra, vagy amikor a kocsi hátsó ülésén utazunk, és nem a telefonunkat nyomkodjuk, észrevehetjük, hogy egyre több ház tetejét díszítik napelem panelek, vagy hogy megszaporodtak a napelem mezők.
Ezek a jelenségek mind-mind azt mutatják, hogy az emberek egyre inkább tudatos energiafogyasztóvá válnak, és keresik az olyan alternatív megoldásokat, amik a Föld bolygó javát szolgálják.
A környezetvédelmi tényezők sorát naphosszat lehetne sorolni, de nem szabad elmenni amellett a tény mellett sem, hogy jelentős összegeket lehet megtakarítani már csak azzal, ha mi magunk beruházunk egy ilyen rendszerbe.
A megtérülési idő általában 8-10 év, de maga a fotovoltaikus egység több évtizedre szól.
A napelemes rendszerek egyik zászlóshajója, a SHARP
A napelem rendszerek egyik nagyágyúja a SHARP, aki már több mint 60 éve jelen van a megújuló energia piacán.
Presztízsét a hosszú évek tapasztalata mellett a folyamatos innovációs tevékenysége is tovább emeli.
Aki kicsit is érdeklődik a fotovoltaikus rendszerek iránt, az bizonyára hallott már a nem is olyan rég piacra dobott, félcellás (half-cut) napelemekről.
Ezek a panelek a „NU” termékcsalád tagjai, név szerint: NU-JC330, NU-BA385 és az NU-JB395.
Ők a felcellás napelemek első nemzedéke, illetve a lakossági és ipari tetőberendezésekhez is egyaránt felhasználhatók
De, mint megszokhattuk (legfőképpen a SHARP-tól), az innovációs újítások folyamatosak, így történt, hogy 2020 szeptemberében megérkeztek a napelem piacra az NU-JD440-es modulok.
A NU-JD440-es félcellás napelem panel
Az új panelek különlegessége abban rejlik, hogy mind méretben, mind teljesítményben nagyobb számokat tudnak produkálni, emiatt ideálisak nagyobb projektek kivitelezésére (pl. gyárcsarnokok, raktárak, állattartó üzemek tetejére történő telepítésre).
Míg a korábbi panelek 1684 x 1002 x 40 mm méretűek voltak, addig a NU-JD440 2108 x 1048 x 40 mm nagysággal rendelkezik (tehát a korábbi 1,6 négyzetméteres terület 2,2 négyzetméterre nőtt).
Ennek köszönhető az, hogy maga a Watt szám is emelkedik, ezzel pedig az összteljesítmény is.
Az új napelem panel a kialakított paraméterekkel, 19,9%-os modulhatékonysággal és 144 M6-os ostyaméretű félcellával rendelkezik.
A NU-JD440-es napelem panelek esetében 1670 mm-es kábeleket használnak, így a vezetékek elhelyezése sokkal könnyebbé válik, illetve az úgynevezett „leapfrog” bekötés is lehetségessé válik, ez pedig tovább csökkenti a fotovoltaikus rendszer költségeit.
Ellenállás és hatékonyság
Egy olyan szerkezetnek, ami legfőképpen kint a szabad ég alatt van, fontos, hogy megfelelő ellenállással rendelkezzen az időjárási viszontagságokkal szemben.
Egy napelemes rendszer esetében az egyik legnagyobb rizikófaktor a túlmelegedés lehet.
Ahogyan már az első szériánál is, itt is 1 helyett 3 darab bypass diódát helyeztek el.
Ezek a diódák a biztosítékok arra, hogy amikor a panel felületének egyes részei leárnyékolódnak, és ezáltal a rendszer terhére lesznek, ne alakuljanak ki az úgy nevezett hot-spotok.
A NU-JD440 panel hőmérsékleti együtthatója -0,347%/°C, ami biztosítja a nagyobb teljesítményt magasabb hőfokon.
A 9 gyűjtősínes, kerek sávokat használó technológiának köszönhetően, jelentősen csökken az esetleges mikrorepedések kialakulása, illetve számottevően megnő a cellákból nyerhető energia mértéke.
Ahogy azt már a SHARP-tól megszokhattuk, a kiváló minőség állandó tényezőként szerepel náluk.
Ezeket az új napelem paneleket is szigorú teszteléseknek vetették alá, a nemzetközi előírásoknak megfelelően.
A modulokat extrém körülmények között vizsgáztatták, a végeredmények pedig igazolják, hogy kiváló az ellenállóságuk, és sikeresen abszolválták az ammónia, a sós köd, a homok és a PID ellenállás tesztjeit.
Röviden a félcellákról
Való igaz, hogy a SHARP félcellás napelemei már egyre jobban elterjedtek a köztudatban, de könnyen lehet, hogy valaki még egyáltalán nem hallott róluk, vagy nincs minden részlettel tisztában.
A következő pár sorral szeretném a szürke ködöt eloszlatni, hogy mindenki el tudja képzelni, pontosan miről is van szó.
A félcellás (half-cut) napelem panelek lényege abban rejlik, hogy az eddig megszokott modulokat egyszerűen kettévágják.
Ezzel a termelés maga megfeleződik, ami természetesen nem egy jó dolog, viszont olyan más tulajdonságok tudnak így pozitív irányba fejlődni, aminek köszönhetően a végeredmény sokkalta kedvezőbb.
Az ellenállási veszteség 75%-kal csökken, a 3 darab bypass diódáknak köszönhetően elkerülhető a túlmelegedés, és így az élettartam is jelentősen megnövekedik.
Hol érdemes ilyen félcellás napelemeket használni?
Amikor napelemes rendszert telepítünk, figyelembe kell venni a saját, egyéni fogyasztásunkat és ennek megfelelően kell kialakítani az egységet.
Fontos megemlíteni, hogy semmiképpen sem szabad sokkal nagyobb rendszert venni, mint amennyire szükségünk van.
Igaz, hogy érdemes valamivel nagyobban gondolkodni, hogy később legyen lehetőségünk bővíteni, de ezt mindenképpen szakemberre kell bízni, ugyanis akár a megtérülési idő is jócskán megnövekedhet, vagy akár be sem következik.
A SHARP által piacra dobott NU-JD440-es paneleket leginkább a nagyobb tetőtéri telepítésekhez, illetve szabadtéri erőművekhez ajánlott használni (tekintettel például arra, hogy a panelek mérete miatt a felszerelés is körülményesebb, mint egy lakossági felhasználásra szánt napelemnél).
Ezekhez a felületekhez tökéletesen illeszkedik, és itt tudja a legmagasabb hatékonyságot nyújtani.
Ugyanez a komoly hatékonyság elmondható a „NU” termékcsalád korábbi tagjairól is, aminek köszönhetően a NU-JC330-as panelek továbbra is ideális megoldások maradnak családi házakhoz és egyéb kisebb telepítésekhez.
Állandó megújulás!
Szerencsére olyan világban élünk, ahol az innovációs újdonságok sorra követik egymást, ami egy csodálatos dolog.
A technológiának köszönhetően a napelem piac is egyre gyorsabb ütemben fejlődik és változik.
Talán sokan úgy gondolják, hogy érdemes még kicsit várni, amíg forgalomba kerül valami még jobb és még annál is jobb technológia, de ne felejtsék el, hogy amíg ők várnak, addig a villanyszámla is ugyanúgy jönni fog.
A jelenleg érvényben lévő napelem technológia bizonyítottan megállja a helyét a piacon, legyen szó akár a standard panelekről, vagy a félcellásokról.
A számok nem hazudnak, a minőség pedig nem fog cserbenhagyni.
Mi úgy hisszük, hogy nem éri meg éveket várni a csodára, most kell cselekedni!
Töltsd ki űrlapunkat, és kérj ajánlatot illetékes kivitelező partnerünktől még ma!
60 éve a napelem rendszerek világában – a Sharp napelem nem mindennapi története
Nem véletlen, hogy épp a japán Sharp napelemeit használjuk a telepítéseinknél. Kiben lehetne jobban megbízni ezen a téren, mint abban, aki már 60 éve a piacon van?
Jönnek a Sharp félcellás napelemei Magyarországra
A félcellás technológiát a Sharp rajtunk keresztül elhozza a magyar családoknak is. De mi az a félcellás napelem, és miben más, mint a „hagyományos”? Mindent megmutatunk ebben a cikkben!
Megérkezett a legújabb félcellás napelem panel, az NU-JD440-es!
A jól ismert SHARP már 60 éve bizonyít a napelem piacon. Most elhozta nekünk a félcellás panelek legújabb típusát, amivel a hatékonyság már 19,9%!
Arany középút a Sharp műhelyéből – jönnek az új, 370 W-os napelem panelek!
Tökéletes átmenet ipari és lakossági napelemek között? Bizony, lehetséges! Ismerd meg Te is a Sharp legújabb, 370 W-os napelem moduljait, és csapj le rájuk minél hamarabb!